שירותי הובלות

ענף ההובלות הוא ענף דינאמי שמתפתח עם השנים, היום אנו יכולים למצוא סוגים שונים של הובלות המתבצעים בצורות שונות, באופנים שונים, ומיועדים לקהלים שונים.

יש הובלות בקירור ויש הובלות חומרים מסוכנים, ויש הובלות יבשתיות ויש הובלות ימיות וכך הלאה והלאה.

אם בעבר הכרנו רק הובלות באמצעות סוס המוביל כרכרה, או הובלות באמצעות ספינות עתיקות, הרי שהיום יש הובלות באמצעות מטוסים ויש הובלות עם משאיות המסוגלות להוביל חומרים מסוכנים או הובלות באמצעות מנופים .

ענף ההובלות הוא הכרחי משום שהוא מהווה שלב חשוב בשרשרת האספקה, ללא ענף ההובלות לא היינו יכולים לבצע מעבר דירה או מעבר משרד, וללא ענף ההובלות לא היינו יכולים לבצע ייצוא של ירקות ופירות או ייבוא של סחורות מחו”ל.

מי שמפקח היום על כל ענף ההובלות הוא משרד התחבורה ומשרד התמ”ת ויש תקנות ונהלים ברורים בכל מה שקשור להובלות השונות, יש תקנות הקובעות כיצד יש לבצע הובלות של חומרים מסוכנים, ויש תקנות של משרד הבריאות הקובעות כיצד יתבצעו הובלות בקירור של מזון קפוא, ויש תקנות הקובעות כיצד יתבצעו הובלות באמצעות מנופים.

יש מי שמשתמש בשירותי הובלות באופן קבוע במשך כל השנה, (כמו יבואנים, יצרני מזון, סוחרים, ספקי סחורה  וכד’)  ויש מי שמשתמש בשירותי הובלות באופן חד פעמי כאשר הוא צריך לעבור דירה ועליו להעביר את כל תכולת הדירה הישנה לדירה החדשה.

בכל מקרה כאשר אנחנו מחפשים חברת הובלות בין אם זה לשם הובלת הסחורה שייבאנו מחו”ל, או לשם הובלת חומרים מסוכנים, חשוב שנברר היטב איזו חברת הובלות כדאי לנו להזמין.

האם חברת ההובלות שקיבלנו עליה המלצות יש לה רישיון בתוקף, האם העובדים שלה הם עובדים ותיקים ומנוסים או שמדובר דווקא בחברת הובלות שיש בה תחלופת עובדים גבוהה, האם החברה מספקת ביטוח הובלות רציני ואחראי או שמדובר בביטוח הובלות מצומצם ולא מקיף , האם לחברה יש ניסיון וותק רב בסוג ההובלות שאנו זקוקים לו , והאם היא עורכת עם לקוחותיה חוזה כתוב שבו הלקוח והחברה מסכמים על כל פרט ופרט.